Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact

Yayın Tarihi: 8.11.2010  

BULUŞTURAN KİTAPLAR…


BULUŞTURAN KİTAPLAR…


BULUŞTURAN KİTAPLAR…Son yıllarda yaşadığım en harika günlerden biriydi. En güzel günleri sevgili öğrencilerimle yaşarım. O tatta bir gündü… Kitap buluşmalarına gitmek büyük zenginlik oldu. Katkı veren her arkadaşa yürekten teşekkürler…

Çocuklar, kitaplar, çiçekler…
Barış, çevre, yaratıcılık…


Beni var eden ya da var etmeye çalıştıklarım diyelim…

Denizin yanında, deniz kokusuyla, yeşilin ortasında aydın, okuyan, sorgulayan tanıdıklarla kitabı, yazarı irdelemek, çıkarımlarda bulunmak harika gerçekten…

Kitabın Adı: AMAT
Yazar: İhsan Oktay ANAR
Yayınevi: İletişim

Toplantının özelliklerinden biri kitabı okuyup gelmeniz. Okumanız yetmiyor, irdelemeniz gerekiyor. Kitap ile yazar ile ilgili fikriniz olmalı. Olumlu, olumsuz bakışınız olmalı. Bu toplantının içeriği böyle dolduruluyor. Farklı altyapılarda olanların aynı kitaba bakmaları, sorgulamaları farklı olduğu için müthiş bir zenginlik çıkıyor ortaya…

Katılımcılardan biri kitap öneriyor herkes okuyup geliyor. Roman ya da öykü olması gerekiyor…

Şiiri, mitolojiyi sordum. Çeşitleri arasında yok. Bir de filmi çekilen kitaplar var. Onlar üzerinde tartışma açıyor musunuz, hem kitap hem de film hakkında diye sorduğumda, Ankara grubunun bunu yaptıklarını söylediler.

Herkesin bir katkı vermesi gerekiyor. Benden fotoğraf sergisine gitmeyi organize etmemi rica ettiler. Memnuniyetle kabul ettim.

Bu tür toplantılara severek gidiyorum. Ancak bu arkadaşların toplantısına ilk defa katılıyorum. Kitabı okumadan gittim. Tabii okumayan tek kişi oldum… Okunacak çok kitabım var.

- Alanımla ilgili – Tanıtım, yaratıcılık, iletişim… Ve fotoğraf
- Şiir
- Mitoloji

Eskiden romanı, öyküyü çok okurdum. Bilimsel bir kitabın arasına koymak çok iyi oluyor. Beyniniz dinleniyor… Son yıllarda yukarıdaki başlıklar ağır bastı… Toplantıda birden romanı, öyküyü ne çok özlediğimi fark ettim…

Konuşan arkadaşlardan edindiklerim: Yazar felsefe okumuş. Kitap felsefe kokuyor. Ve denizcilikle ilgili sözcükler çok…

Amat, İbranice ve anlamı; gerçek. Önünden A kaldırıldığında ölmek oluyor.

Kitapta Yunan ile Arap felsefesi birlikte götürülmüş.

*
Yazarlar ilk kitabında yoğunlukla kendilerini anlatırlarmış. Bunu çok değişik kişilerden duydum… Doğrusu bir yazarın set halinde tüm kitaplarını okumak yerine farklı farklı yazarları tercih ediyorum… Her yazarın dünyası farklı… Bu bana hem zenginlik veriyor, hem çeşitlilik hem de sıkılmıyorum.

Kahvaltıyı seviyorum. Kitabı seviyorum. İkisi birleşince harika oluyor doğrusu. Hem beyniniz, hem yüreğiniz, hem karnınız doyuyor. Böyle bir kahvaltıydı. Organize eden ve katkı veren her değere tekrar tekrar teşekkürler. Moral oldular. Bir kere daha yalnız ve yanlış olmadığımı hissettim.

10 – 08 – 2010 / İSTANBUL

Tülay ÇELLEK
<< Geri Dön [Okunma: 2573 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.