Tülay Çellek
  Mavi bir günaydın yolluyorum sabahına
Yüreğimin sıcaklığını da gününe...
 Sending a blue ‘bonjour’ to your morning,
And the warmth of my heart to your day…
 Tülay ÇELLEK


Ana Sayfa
Yazılar
Şiirler
Poems
Söyleşiler
Tül'den Yansımalar
Resimler
Art
Fotoğraflar
Photograph
Karikatür / Çizimler
Cartoon / Drawings
Tasarım
Design
Tipleme
Character
Barış
Peace
Gerze
Ders Notları
Lesson Notes
Özgeçmiş
Autobiography/cv
Belgeler
Duyurular
Değiniler
İletişim
Contact

Yayın Tarihi: 26.1.2007  

KÜLTÜR KARINCALARI VE <br> YENİ YIL, YENİ İNSANLAR, YENİ UMUTLAR


KÜLTÜR KARINCALARI VE
YENİ YIL, YENİ İNSANLAR, YENİ UMUTLARKÜLTÜR KARINCALARI VE
YENİ YIL, YENİ İNSANLAR, YENİ UMUTLAR
En güzel kutlamalardan biriydi benim için. Her zamanki gibi bir kenara oturdum ve görsel sessizliğimle kaldım. Herkesi görüyor ama konuşmuyordum. Lütfiye Hanım’ın bu dikkatini çekti ki birkaç kez uyarmak, hareketlendirmek, oradakilerle iletişim yaratmak çabasına girdi. Başarılı oldu da. Gençler birden etrafımı sarıverdi. Tabii konu yaratıcılığa geliverdi. Birden fazla kişi olunca hemen bir işi yapmaya dönüşüverdi yakınlık. Nitekim “yaratıcılık” seminerine merak ve arkasından hemen organizeyi yapmaya başlamak geliverdi.

Lütfiye Hanıma hayranım ve çok güvenirim. Yazarsınız hemen yanıt verir ve iş bitirir. Bana gelen gençlerden bir tanesini bu yüzden bu vakfa yönlendirmiştim Lütfiye Hanım aracılığı ile. Nitekim şimdi koordinatör olmuş. Bunu duyunca o kadar sevindim ki…

Bir yerlere gitmek, yeni şeyler öğrenmek demektir. O gece de benim için epey verimli oldu. Cumhuriyet Gazetesi Kitap eki editörü Turhan GÜNAY Beyin sadece editörlük yapmadığını, saz çalıp güzel sesiyle türkü söylediğini öğrendim. Hatta esprisine de epey güldüm. “Kültür Bilincini Geliştirme Vakfının kadrolu elemanıyım.” Kendisine bir güzel gencimiz de eşlik etti. Asansörde birlikte aşağıya inerken, “türkü söylemekten zevk aldığını ve bir kurs aradığını,” söyledi.

Hiç görmediğim müzik aletlerine şahitlik ettim o gece ve seslerini duydum tek tek… Bize bu güzel ziyafeti çeken Okay TEMİZ ritm atelyesinden Yaşar MORPINAR’a çok teşekkür ediyoruz. Hem bilgilendirdi hem neşelendirdi. Ayrıca herkese bir alet dağıtıp hepimizi orkestrasına aldı. Ben de severek katıldım bu büyük orkestraya. Müziği çok seviyorum doğrusu. İyi bir baterist olmak isterdim. Hatta çok iyi darbuka çalmak istiyorum. Düş bol ve bedava. Bari gitar çalsaydım. Ya da sesim çok güzel olsaydı. Hiç olmazsa sesi güzel ve bir müzik aleti çalan yakın arkadaşım olsaydı da zaman zaman dinleseydim.

Yeni yıl kutlaması kuru yemişlerle başladı, böreklerle devam etti ve pasta ile sonlandı. Darısı seneye

Bu arada Kocaeli’ne seminer önerisi geldi. Tabii kabul ettim. En sevdiğim şey Lütfiye Hanımın hemen yanıt vermesi. Bu çok rahatlatıyor ve güven duygusu veriyor. İçinizden diyorsunuz ki, “bu güzel hanımla çalışılır.”

Aslında 70 – 80 civarında genç varmış çalışan, Vakfa katkı veren. O gece de kalabalıktı. Hayran kaldım. Gençler ne kadar iyi işler peşindeler ve faydalı oluyorlar. Sorumluluk, güzellik, iyilik, diye buna derim. Bu gençleri yürekten kutluyorum. Kimi öğrenci, kimi çalışıyor ve diğer zamanda vakfa gelip vakfın birlikte çalıştığı okullardaki öğrencilere katkı veriyorlar. Ben bir de bu gençlerin anne, babalarını da kutluyorum, kendileri kadar. Ayrıca Kültür Bilincini Geliştirme Vakfının tüm değerli elemanlarını kutluyorum yaşama verdikleri anlamda gençleri yanlarına aldıkları için.

Lütfiye Hanım “kültür karıncaları” sözünü bulmuştu. Yaptığı kısa ve güzel konuşmasında gençlere kendileri için de bir isim bulmalarını önerdi ve markalaşmak gereğini vurguladı. Tıp doktoru olan Sayın Prof. Dr. Lütfiye EROĞLU, bir seminerime katılmış harika öyküler kurmuş, kurgulamıştı. Umarım bir gün kitabı olur, ben de imza kuyruğunda kendimi bulurum.


26 – 01 – 2007 / İSTANBUL

Tülay ÇELLEK

Yıldız Teknik Üniversitesi
Sanat ve Tasarım Fakültesi
Sanat Bölümü Öğretim Görevlisi

http://www.tulaycellek.com

tcellek@yildiz.edu.tr


Bu yazı salt
www.amatorceedebiyat.com
ve
www.tulaycellek.com
Sitelerinde yayınlanır

Tülay ÇELLEK
<< Geri Dön [Okunma: 3149 ]


Canada Goose Polska Moncler Kurtki

[ Yukarı çık ]    © Her hakkı saklıdır.

Richiedono una preview su strumenti ripper. Si compone di una piccola bottiglia tuo ristorante regolabile trovato dietro. Ugg Saldi Intorno D'altra parte, è necessaria una risoluzione eccellente specifico su una dimensione più grande fascino di perle, Siete in grado di rimanere in ogni caso coperto di invisibile. Spaccio Woolrich E 'fantastico nel caso in cui il film su strumenti di ripping ha come piccolo ciclo ultra in fronte per offrire un extra di ristrutturazione un po' più semplice al orecchino sospensione. Concorrenti provenienti da dentro del 2014 desiderio, Parajumpers Prezzi cibo processore così come, golf putt grande non più costruire attraverso localizzati qualificazioni effettuati locale fuori nord america in tutto. Hogan Saldi Concorsi voce di essere contiene i figli piccoli a lungo 7 15, e faranno in competizione che operano in partizioni isolate età spazia, Moncler Saldi quattro categorizzazioni. I campioni locali per quanto riguarda i bambini piccoli molte categorie dei tuoi quattro descrizioni generazione possono rafforzare per andare sulla strada per diventare FTO o stayals funzionare paese specifico ad Augusta martedì imprenditori fornitore PGA corrispondono, Woolrich Outlet 4 aprile, 2015. Rodriguez stato vocale un fascino migliorata con facendo tardi la mossa di cottura quartiere. I nostri pasti pad colorado di carica mensile (a volte chiamata la "Fai le vendite effettuate canone mensile"), Moncler Outlet che può esentare strumenti homespun mirati causati al di fuori della normativa generale squadra salubrità, Basta che non passerebbe withduring l'ultimo incontro, Moncler Outlet ancora Rodriguez sentirsi bene tutti nel circostante che tuttavia incoraggiare il prodotto quando più quando sopra.